Reference klientů

"Zkusila jsem dříve terapii, která byla pouze slovní, ale terapie pracující s tělem mi vyhovuje mnohem víc. Na sezení třeba mluvím o nějakém tématu a zároveň si všímám, jak na něj reaguje tělo (např. začne mě bolet levá ruka, v nohou vnímám stres, uvědomím si, že zapomínám dýchat..). Pak s těmito pocity a představami dál s Veronikou pracujeme. Rozpoznání pocitů v těle šlo postupně, když jsem se na něj víc napojila. Terapie s Veronikou mi pomohla s tím, že se cítím častěji v těle (méně „lítám“), vím, co se mi kdy děje, v čem je mi příjemně a v čem ne a pokud mi něco nevyhovuje, jsem schopná to rozpoznat, a tudíž s tím i něco dělat. Také se o sebe víc starám. Poprvé v životě se cítím dobře ve svém bytě, který jsem si díky terapii celý předělala a vůbec začala cítit a rozhodovat se, co v něm chci a co už ne. Zároveň jsem přestala být tak závislá na okolí. Veronika velmi dobře naslouchá, je podporující, prožívá se mnou těžké chvíle, ale taky se často společně zasmějeme. Je přede mnou ještě nějaký kus cesty, ale rozhodně vím, že Veronika je ta pravá terapeutka při hledání cesty k sobě."
Adéla
pracovnice v administrativě
"Terapie s Veronikou pro mě otevřela nové dveře sama k sobě. Zasela semínko komunikace s tělem. Už na něj nezapomínám. Každý den mám pár chvil, někdy víc, někdy míň, kdy se do něj ponořím. Jsem v něm. Zpřítomněná. S Veronikou jsem se cítila v bezpečí. Provedla mě společnou prací s napojením a empatií. Cítím, že nezůstane jen u jednoho setkání. Děkuju."
Lucie
lektorka kurzů pro děti
"Na terapii k Veronice jsem chodila několik měsíců a vnímám svůj velký posun díky ní. Při terapiích jsem si uvědomila a došla ke spoustě věcem o sobě samotné a o svých pocitech a prožitcích, které jsem si s Veronikou měla možnost odžít a procítit skrze své tělo, skrze pohyb. I přesto, že z čeho vychází se nazývá tanečně pohybová terapi, rozhodně není třeba se toho nijak obávat, pokud nejste profi tanečník. Jde o terapii, která se provádí skrze pohyb a pocity v těle, takže o tanec jako takový jde opravdu minimálně. Tento způsob mi náramně vyhovoval, protože jsem vlastně poprvé své problémy neřešila skrze mysl a komunikaci, ale právě skrze to tělo, pohyb. Z terapií jsem si odnášela pocit lehkosti a vyrovnanosti. Tento způsob terapie sám o sobě mi přijde super, ale musím také vyzdvihnout Veroniku, která je skvělou terapeutkou. Je velmi citlivá, milá a přívětivá, zkrátka přesně taková, jak bych si terapeutku představila. Práce s ní byla příjemná a přirozená. Se vším všudy mohu jen doporučit."
Victoria T.
studentka
"Pocit bezpečí, to je pro me to nejdůležitější, co Verča umí skvěle vytvořit pro otevírání starých témat k řešení. Cyklus setkávání sebe-vědoma žena je perfektně sestaven jako ucelený systém s podporou po celou dobu trvání. Verča umí skvěle vycítit potřeby skupiny i jednotlivce. Vřele doporučuji všem, kteří se chtějí seberozvíjet s citem, pochopením svého těla, bez tlaku, v bezpečném kruhu, s podporou Verči. Žádné rady, univerzální pravdy. Každý individuálně s oporou v kruhu. Děkuji a vzhůru ho pokračování!"
Romana
na mateřské dovolené
"Tanečně pohybová terapie s Veronikou pro mě byla velice přínosným nahlédnutím, jak se sebou pracovat a poznávat se jinak než přes verbální terapii, se kterou jsem měla dosud zkušenost. I když jsem přišla na začátku s ostychem, nebyla jsem na takový terapeutický přístup vůbec zvyklá, Veronika mě svým vlídným přístupem dokázala jednoduše pro práci otevřít. Cítila jsem se s ní bezpečně a měla k její práci důvěru. Bonusem navíc bylo i krásné místo, prostor, kde pracuje."
Dita R.
finančnictví
"Terapie u Veroniky mi pomohla objevit hodně o své mysli a svém těle. Uvědomila jsem si, jak moc se naše pocity zrcadlí v těle a jak to co cítíme uvnitř odpovídá tomu, co se děje kolem nás. Přestože jsem přišla za Veronikou s požadavkem na řešení záležitostí mysli, zjistila jsem (mimo jiné), že podvědomě přetěžuji jednu nohu. Díky tomu se mi ulevilo nejen od problémů psychických, ale i od dlouholetých bolestí v noze. Veroniku proto mohu jen doporučit."
Ivana S.
fyzioterapetka
"Mám pocit, že ze skupiny SebeVědomá žena zatím čerpám nejvíce ze všeho, co jsem kdy absolvovala. Když jsi mluvila o tom, že by bylo fajn, abychom si ze skupiny odnesly alespoň jednu jedinou věc, tak já jich objevila postupně hned několik a byla jsem až překvapená, kolik toho je. Tou nejcennější je, že se mi díky pohybu daří dostat zpátky sama k sobě, do harmonie, když mě něco rozhodí. Daleko častěji taky umím sama poznat, jak se v určité situaci rozhodnout tak, aby mi bylo dobře, stačí přitom sledovat úplně jemné náznaky svého pocitu v těle. Nedaří se to vždy, ale za každou takovou situaci jsem nesmírně vděčná."
Ivana V.
na mateřské dovolené
"Díky tomu, že moje tělo dostalo mnohem větší prostor než kdykoliv předtím, tak opravdu řeklo své. Díky, že si mě v průběhu trvání skupiny podržela. Ještě teď si velmi silně uvědomuji jak jsem v té době byla rozebraná do posledního dílku mého těla i duše. Byla to pro mě osobně velmi drsná cesta. Zpětně cítím a vím, že to bylo dobře. Velmi si vážím tvého přístupu, je obdivuhodné, jak jsi s námi zvládla pracovat i v online setkáních. Celou dobu skupiny jsem se cítila v bezpečí a to mi pomohlo jít velmi hluboko. Po posledním setkání jsem cítila velikou svobodu a odpovědnost za tu cestu, kterou jsem prošla a z které nechci udělat ani krok nazpět. Zároveň na své minulé já nikdy nezapomenu a vždycky ho obejmu, protože to nemělo snadné. Rozhodně ještě nejsem sebevědomá žena, ale také už nejsem ta hromádka neštěstí, strachu a úzkosti a toho si velmi vážím."
Barbora T.
účetní
"Ahoj Veroniko, moc ti děkuju za vedení tanečních terapií. Moc mi tvůj přístup vyhovuje a myslím, že je to opravdu jedinečně unikátní. Jsem ráda za všechno, co jsem mohla skrz ty hodiny projít, najít a poznat. Doufám, že se všechno bude pro mě i nadále vyvíjet čím dál tím líp."
Barbora S.
asistentka
"Děkuji, za společné chvíle ve skupině SebeVědomá žena, díky kterým se mi to covid období lépe snášelo. Díky za to, co jsem se o sobě dozvěděla a za možnost sdílet s ostatními."
Markéta M.
lékařka
"Minulý rok jsem u Veroniky navštěvovala ženskou terapeutickou skupinu. Chtěla jsem se přesunout z hlavy více do těla a naučit se více poslouchat signály svého těla v běžném životě, ať už jen sama se sebou nebo při interakci s ostatními. Uvědomila jsem si, že to důležité, na čem záleží, je poslouchat své tělo a dělat to, co je s ním (tedy se mnou) v souladu. Díky účasti ve skupině jsem se o sobě dozvěděla něco, co by se třeba při rozhovoru odhalovalo obtížně, a nyní záleží hlavně na mojí vnímavosti, abych dokázala informace z těla brát v potaz i v každodenním životě. Tanečně pohybová terapie s Veronikou je dobrá cesta k tomu začít si tyhle souvislosti uvědomovat."
Anna S.
pracovnice v sociálních službách
"Ahoj Veroniko, díky za kurz, kterým jsem si mohla projít. Děkuju za uvědomění, jak obohacující je různorodá skupina. Občas jsem si říkala, že se cítím na dně, ale pak člověk poslouchá příběhy žen s psychickými obtížemi a dojde mu, že jeho problémy jsou v podstatě malicherné. Vím, že skupina byla zaměřená na pohybovou terapii, ale mě osobně velice vyhovovalo, když jsme měly i větší prostor pro verbální sdílení. Myslím, že i ostatní ženy to bavilo a tyto hodiny pro mě osobně byly velkým přínosem. Ráda bych v budoucnu takový koncept navštěvovala. Těším se na setkání v budoucnu. Myslím, že za své pohodové těhotenství vděčím mimo jiné i tvému kurzu, takže ještě jednou díky! "
Ivana K.
lektorka jógy